Podpowiedzi wyszukiwania i miniatury kategorii

Przydatne rozwiązania w dużych sklepach internetowych

Pojawiła się w KQS.store nowa – dość interesująca funkcjonalność: podpowiedzi w wyszukiwarce. Bardzo przydatna szczególnie w sklepach, w których produkty są wyszukiwane po kodach lub nazwach. Do tego logo oraz miniatury do prezentacji podkategorii.

Na przełomie grudnia i stycznia została przygotowana nowa szata graficzna dla tonery.poznan.pl, która miała odbiegać od tradycyjnego designu sklepu na korzyść ułatwień wyszukiwania tonerów do urządzeń drukujących. Do dyspozycji mieliśmy dwie świeże funkcjonalności – jedną z nich były podpowiedzi do wyszukiwarki, które w znacznym stopniu skracają ilość kroków potrzebnych do znalezienia właściwego produktu przez użytkownika. Sprawdź jak szybko znajdziesz toner na tonery.poznan.pl do swojej drukarki 😉

 

Podpowiedzi wyszukiwania w KQS.store

 

Drugą nową funkcjonalnością w oprogramowaniu KQS.store, którą mieliśmy do dyspozycji była możliwość dodawania ikon i miniatur kategorii. Pozwoliła przygotować atrakcyjną prezentację kategorii (z włączoną opcją wyświetlania produktów w najgłębszych kategoriach), która stała się bardziej funkcjonalna.

W mojej ocenie to rozwiązanie będzie przydatne w wielu sklepach, ponieważ pozwoli na ładną oprawę graficzną, a także na jeszcze lepszą optymalizację SEO podstron kategorii.

Ikony kategorii używane są także w podpowiedziach wyszukiwania jako prezentacja kategorii pasującej do wpisywanego zapytania.

 

Ikony i miniatury kategorii w kQS.store